Címke: Vidéki prókátor

  • Védvonal: Megszólalt a Vidéki prókátor!

    Védvonal: Megszólalt a Vidéki prókátor!

    A kegyelmi botrányt kirobbantó ügyvéd is jogvédelmet ígér.

    A Vidéki prókátort megihlette az Orbán Viktor pártelnök és Kocsis Mátéképviselő által meghirdetett Védvonal ötlete. A Fidesz szerint a választások után felerősödtek az indulatok, a párt hívei egyre több zaklatásról számolnak be, ezért kell a „Védvonal” nevű országos jogvédő hálózat.

    A kegyelmi botrányt kirobbantó Fülöp Botond ügyvéd közösségi oldalán ünnepélyesen megfogadta, hogy ingyen ellátja minden olyan közszereplőnek nem minősülő honfitársa jogi képviseletét, akivel azt teszi a Tisza Párt és Magyar Péter, amit korábban a Fidesz és Orbán Viktor tett. A Vidéki prókátor azt írta: nyugodtan jelentkezzen nála:

    • „akivel kapcsolatban a regnáló miniszterelnök azt mondja, hogy viszket miattuk a tenyere,
    • akivel kapcsolatban a regnáló miniszterelnök azt mondja, hogy úgy vannak bent a nemzetben, mint a balsors a Himnuszban,
    • akinek sérelmére elkövetett bűncselekmény elkövetőit a regnáló miniszterelnök nyilvános dicséretben részesíti (ha pedig a bűncselekmény motívuma gyerekeknek nyújtott segítség volt, akkor még a megfizetett perköltség összegét is felajánlom a megbízónak),
    • akit a regnáló miniszterelnök poloskának nevez,
    • akivel kapcsolatban a regnáló miniszterelnök tavaszi nagytakarítást helyez kilátásba,
    • akinek személyes adatait a kormánypárt politikusa által kézivezérelt »sajtó« lejáratási céllal, tudatos jogsértést elkövetve nyilvánosságra hozza,
    • akinek a magánélethez, a családi élethez és a magántitok védelméhez fűződő személyiségi jogait a kormánypárt politikusa által kézivezérelt »sajtó« bosszúvágytól hajtva, tudatos jogsértést elkövetve megsérti (ha a jogsértés áldozata öngyilkos lesz, akkor a jogutódok jogi képviseletét is elvállalom),
    • akinek pártpreferenciára vonatkozó szenzitív személyes adatait a kormánypárt »sajtója« tudatos jogsértést elkövetve, lejáratási céllal nyilvánosságra hozza,
    • akivel szemben a hatalom titkosszolgálati eszközökkel törvénysértő módon titkos adatgyűjtést végez, vagy végeztet,
    • akit a kormánypárt politikusa nemzetbiztonsági kockázatnak nevez,
    • akivel kapcsolatban a kormánypárt politikusa soha nem látott megtorlást helyez kilátásba, illetve
    • aki számára a kormánypárt politikusa falra történő felkenődést helyez kilátásba.”

    Fülöp Botond előzőleg jelezte: Balog Zoltánt nem csak a Kónya Endrének adott elnöki kegyelemért terheli súlyos felelősség.

  • Ő a Vidéki prókátor: Fülöp Botond ügyvéd Komlóról!

    Ő a Vidéki prókátor: Fülöp Botond ügyvéd Komlóról!

    Hát, akkor essünk végre túl a bemutatkozáson” – írta Facebook-oldalán a Vidéki prókátor, az ügyvéd, aki rábukkant és nyilvánosságra hozta a Novák Katalin lemondásához vezető kúriai határozatot. A kegyelmi ügy kirobbantója ugyan korábban is nyilatkozott a sajtónak, és rendszeresen posztolt a Facebook-oldalán is, a neve nyilvánosan nem volt ismert.

    Politikai hírek a Hírkeresőn

    “Soha nem vágytam az ismertségre, most sem igazán vágyom rá. Szeretem a céltudatosan felépített nyugodt, békés életemet. Ugyanakkor a kezdetektől feszélyez és idegesít ez a »bujkálás«, mert nem tartom komoly emberhez méltónak és mert szeretném a saját nevemmel közzétenni a gondolataimat” – írta Fülöp Botond, aki a bemutatkozással párhuzamosan egy honlapot is indított. “Az elmúlt két évben a személyemmel kapcsolatos, idétlenebbnél idétlenebb konteókat kiötlőket pedig ezúton is üdvözlöm. Sok vidám pillanatot okoztak nekünk” – írta.

    Fülöp a Vidéki prókátor nevű oldalt 2024. február végén indította el, itt mesélte el azt is, hogyan bukkant a jogtárra arra a kúriai határozatra, amiből végül a Fidesz bukásához vezető kegyelmi botrány pattant ki. A vidéki kisvárosban élő jogász 2024. február végén azt nyilatkozta a Telexnek, hogy még a közvetlen környezetében sem tudták, hogy ő küldte körbe a sajtónak a határozatot.

    A Telexnek azt mondta, régi szokása, hogy minden reggel átolvassa a jogtárban a Kúria friss döntéseit. Így tett február 1-jén is, amikor megnyitotta a BH.2024.1.3 számú határozatot, ami januárban jelent meg a Kúriai Döntések nevű folyóiratban is, és egy tavaly szeptemberi döntésről szólt. Mint mondta, nem hitt a szemének, amikor azt olvasta, hogy a II. rendű terhelt elnöki kegyelmet kapott, elengedték a büntetéséből hátralévő időt, és még büntetett előéletű sem lesz. Egy gyors Google-keresés után már biztos volt benne, hogy a bicskei gyermekotthon igazgatójának pedofilügyét eltussoló K. Endre kapott kegyelmet Novák Katalin köztársasági elnöktől. Minden részlet stimmelt: az időpontok, a vádlottak beosztása és a kiszabott büntetés is.

    Az ügyvéd ezután elküldte több újságnak a Kúria döntését. A kegyelmi döntés híre először a 444-en jelent meg, és pár óra alatt végigsöpört a teljes magyar sajtón. Bő egy héttel később, február 10-én bejelentette lemondását Novák Katalin, majd nem sokkal visszavonult a közélettől Varga Judit is, a Fidesz akkori EP-listavezetője és korábbi igazságügyi minisztere. Azt már a Direkt36 és a Telex tárta fel, hogy Novák régi mentorának és főnökének, Balog Zoltánnak kulcsszerepe volt a K. Endrének adott elnöki kegyelemben, amit a református egyház feje is elismert. Ezután sétált be a Partizán stúdiójába Magyar Péter, Varga Judit volt férje, aki nem sokkal később politikai mozgalmat hirdetett és pártot alapított, amely 2026 áprilisában elsöprő győzelmet aratott az országgyűlési választáson.

    Fülöp az ügyvédi honlapján elérhető önéletrajza szerint Győrben született, majd Pécsen végezte el a jogi tanulmányait, de gépészmérnöki diplomája is van. 2005-től hat éven át az Európai Unió Bíróságán dolgozott német és magyar nyelvű ügyekért felelős tanácsosként. 2010-ben tette le a jogi szakvizsgát, 2013 óta praktizál ügyvédként. Friss Facebook-bejegyzésében azt írta, a nyilvános ügyvédi elérhetőségeit továbbra is szeretné az ügyvédi munkája számára fenntartani. “A közéleti énemet a lehető legteljesebb módon szeretném elkülöníteni az ügyvéd énemtől, ezért kérek mindenkit, hogy ezt a kérésemet tartsa tiszteletben és az ügyvédi elérhetőségeimet a nyugodt munkavégzés érdekében hagyja meg az ügyfeleimnek és a potenciális ügyfeleimnek” – írta.

    Éveket töltött el a luxembourgi bíróságon az ügyvéd

    „A luxembourgi Bíróságon eltöltött évek nem csupán jogi szakmai gyakorlat megszerzését tették lehetővé, hanem nyelvtudásom fejlesztését is: meglévő német és angol nyelvismeretemet kiegészítve el kellett ugyanis sajátítanom a Bíróság munkanyelvét, a franciát is. Német nyelvből magyar állami középfokú nyelvvizsgával rendelkezem, francia nyelvből pedig teljesítettem az európai uniós tisztviselők részére szervezett nyolcszintű nyelvtanfolyamot, ami szintén középfokú szintnek felel meg. Mindkét nyelvet munkám során napi szinten és intenzíven használtam szóban és írásban egyaránt. Tekintettel arra, hogy munkámat elsősorban német és francia nyelven végeztem, sikerült elsajátítanom ezen nyelvekből a jogi szakszókincset is” – írta önéletrajzában.

    „Munkámnak köszönhetően jól ismerem az Európai Unió jogalkotó és jogalkalmazó szerveinek tevékenységét, működését, szervezeti felépítését. 2010-ben »cum laude« minősítéssel letettem a jogi szakvizsgát. 2013. március 1. óta tevékenykedem ügyvédként. Büszke vagyok arra, hogy még soha nem indult ellenem fegyelmi eljárás, és nem tudok arról, hogy munkámmal kapcsolatban bármilyen panasz merült volna fel” – tette hozzá.

    A Vidéki Prókátor az elmúlt időszakban az Orbán-kormány kritikusa volt, valamint tőle ered a kegyelmi ügy is, amibe belebukott Novák Katalin akkori köztársasági elnök. Januárban felfedte, hogyan bukkant rá a K. Endrének adott elnöki kegyelemre, valamint miért tartja súlyos erkölcsi és jogállami válságtünetnek az ügyet. Emellett kifejtette, mit várna el egy új hatalomtól a jogállam helyreállítása érdekében. A Facebook-oldala április elején ideiglenesen eltűnt.