Címke: Vízhiány

  • Óriási gond a vízhiány, itt már el is zárták a csapokat!

    Óriási gond a vízhiány, itt már el is zárták a csapokat!

    Vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar megyei Nagyrábén, miután a hőség miatt annyira megugrott a vízfogyasztás, hogy a települést ellátó víztározó majdnem kiürült – adta hírül az RTL. A kétezer fős faluban napközben alig csordogált víz a csapokból, a helyiek szerint sem főzni, sem mosni nem tudtak.

    Az időjárásról itt olvashat bővebben >>

    A Debreceni Vízmű szakemberei azért rendelték el a korlátozást, mert a tározó négy másik települést is ellát, így a teljes kiürülés komoly veszélyt jelentett volna. A Magyar Víziközmű Szövetség szerint több tucat településen okozhat hasonló problémákat a nyári hőség.

    Vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar megyei Nagyrábén szombaton, a helyiek azt mondták, napközben sem főzni, sem mosni nem tudtak. A hőség miatt növekedett meg a vízfogyasztás a településen, a Vízmű ezért rendelte el a korlátozást. Attól féltek, kiürül a víztározó, amely három másik települést is ellát. A Magyar Víziközmű Szövetség szerint több tucat olyan település lehet, ahol a nyári hőség vízellátási problémákat okozhat.

    A kétezer fős faluban annyira megugrott a vízhasználat a hőség miatt, hogy a települést ellátó tározó majdnem kiürült. A nyomáscsökkenés miatt alig csordogált a víz a csapból – mutatta be a híradónak az egyik helyi lakos. Egy másik helyi arról számot be, az ő háztartásukban este 11 óráig szinte semmi víz nem volt, a szükségleteiket ásványvízzel igyekeztek pótolni.

    Nagyrábé Nagyközség közösségi oldalán tett közzé tájékoztatást, miszerint a településen olyan mértékű vízkivétel tapasztalható, amely veszélyezteti négy település biztonságos ivóvíz-ellátását.

    A Debreceni Vízmű Zrt. és a TRV Zrt. szakemberei egyeztetés után hozták a döntést, hogy Nagyrábén kénytelenek korlátozni a fogyasztást azért, hogy a nagy melegben nehogy teljesen leürüljön a víztározó. A lakosságot arra kérték, a vízfogyasztásukat korlátozzák a lehető legkevesebbre, ne öntözzenek, és ne töltsenek fel medencéket vezetékes vízzel.