Címke: Benzin ára

  • Üzemanyagárak a szomszédos országokban: Benzin és Gázolaj árak

    Üzemanyagárak a szomszédos országokban: Benzin és Gázolaj árak

    Aki a szomszédos országokba készül hétvégi kiruccanásra, jobban jár, ha még itthon megáll egy kúton. A KSH legfrissebb elemzése rávilágít, hogy a dízel ára nálunk a legalacsonyabb a környező országokhoz képest, és a benzin tekintetében is csak kevesen tudnak aláígérni a hazai kutaknak. A legfrissebb üzemanyagtérképekből kiderül, hol fáj leginkább a tankolás Közép-Európában.

    A Tisza Párt bejelentése az üzemanyagokról

    • Magyarországon a dízel ára a legalacsonyabb a környező országokhoz képest
    • A benzin csak két országban olcsóbb, máshol drágább, mint itthon
    • Több kisebb benzinkút korlátozásokat vezetett be vagy bezárt, mert kimerült a készlet

    Ahogy arról korábban írtunk, hamarosan a bezárás sorsára juthat több kisebb töltőállomás, amelyek eddig olcsóbban vásárolhattak az ország vésztartalékaiból. Egyre több helyen vezetnek be korlátozásokat, olyan benzinkút is akad, ahol mindössze 5 liter a maximálisan tankolható mennyiség.

    Gépész László, a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy eddig 35 forinttal olcsóbban vehettek benzint az ország vésztartalékaiból, ám a készletek elfogytak, ami miatt több helyen is korlátozásokat vezethettek be. Néhány benzinkútnál nemcsak a tankolható mennyiséget szabják meg, hanem több órára be is zárhatnak.

    A Mol szerint amennyiben a kisebb kutak zárva lesznek, a nagykereskedelmi lánc töltőállomásainál továbbra is zavartalanul meg lehet tankolni az autókat.

    Közben a kormány döntött, újabb jelentős mennyiségű üzemanyagot szabadít fel az ország stratégiai készleteiből. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter döntése alapján 150 millió liter 95-ös benzint és 425 millió liter dízelt dobnak piacra a biztonsági tartalékból. A május 14-én megjelent rendelet szerint az értékesítést azonnal meg kell kezdeni.

    Több ismert közgazdász viszont nyílt levélben fordult Kapitány Istvánhoz, amelyben az üzemanyagárstop mielőbbi kivezetését sürgetik.

    Régiós átlag alatt a védett áras magyar benzin

    Az EU által kiadott Weekly Oil Bulletin és a Magyarországon március 10-től hatályos védett ár adatai alapján hazánkban a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára április hónapban 595 forint volt, ami 24 forinttal, azaz 3,9 százalékkal alacsonyabb a szomszédos országok 619 forintos átlagértékénél–derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyűjtéséből. A teljes régió országaiban kicsit más a helyzet, az áprilisi átlagár összesen 600 forint volt. Ennél a magyar védett ár 0,8 százalékkal, 5 forinttal volt kevesebb. Márciushoz képest 3 forinttal nőtt a 95-ös – nem védett – benzin átlagára hazánkban, míg a szomszédos és a régiós országokban megfigyelt átlag 5, illetve 12 forinttal mérséklődött. Fontos persze megjegyezni, hogy egy hónapon belül a csúcs árak alaposan eltérhetnek az átlagáraktól.

    Ahogy az ábrán is látszik, a régión belül csak két országban volt olcsóbb a 95-ös benzin a régióban az itthoninál. Bulgáriában 542 és Lengyelországban, ahol 529 forintba került.

    A régiós országok közül Lengyelország és Bulgária kivételével minden országban magasabb volt a benzin átlagára áprilisban, mint Magyarországon. Az előző havi adatokhoz képest Szlovéniában nőtt a legnagyobb mértékben összesen 29 forinttal.

    Ausztriában, Horvátországban és Romániában a 95-ös oktánszámú benzin átlagára 5–10 százalékkal, míg Csehországban, Szerbiában, Szlovéniában és Szlovákiában 0–5 százalékkal volt magasabb a magyar értéknél. Bulgáriában 8,9, Lengyelországban pedig 11,1 százalékkal maradt el a magyartól.

    Nálunk volt a legolcsóbb a gázolaj

    A dízelüzemanyag havi átlagára a védett ár miatt Magyarországon 615 forint volt áprilisban, ami 76 forinttal, 11 százalékkal maradt el a szomszédos országok 691 forintos átlagértékétől. A 676 forintos régiós átlagárnál 61 forinttal, 9 százalékkal volt alacsonyabb a dízelüzemanyag hazai átlagára. Az előző havi adathoz képest 2 forinttal csökkent a gázolaj magyarországi havi árszintje, míg a szomszédos országokban 17, a régiós országokban pedig 6 forinttal emelkedett a márciusi értékhez képest.

    A dízelolaj áprilisi átlagára minden régiós országban meghaladta a magyar értéket, a horvát és az osztrák átlagár több mint 15 százalékkal volt magasabb. Az előző havi adathoz képest Bulgáriában, Horvátországban, Szlovéniában és Szlovákiában nőtt a dízel átlagára, Szlovéniában volt tapasztalható a legnagyobb mértékű, 75 forintos drágulás.

  • A Tisza Kormány megoldotta az üzemanyag problémákat!

    A Tisza Kormány megoldotta az üzemanyag problémákat!

    A kormány rendeletben szabadított fel biztonsági üzemanyag-készleteket a zavartalan hazai ellátás fenntartása érdekében. A döntés szerint 150 millió liter benzin és 425 millió liter gázolaj kerül forgalomba hatósági áron, június 30-ig.

    Üzemanyag árak – Holtankoljak.?

    Rendeletben szabadított fel biztonsági kőolajtermék-készleteket a zavartalan hazai üzemanyag-ellátás biztosítása érdekében Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter – olvasható a csütörtök este megjelent Magyar Közlönyben.

    A Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség 150 millió liter 95-ös benzint és 425 millió liter gázolajat bocsát értékesítésre, amelyhez elsőbbséggel a forgalombahozatali engedéllyel rendelkező tagvállalatok férhetnek hozzá június 30-ig.

    A felszabadított készlet ára – jövedéki adó és áfa nélkül – 95-ös benzin esetén 270,25 forint/liter, gázolajnál 300,48 forint/liter. Viszonteladóknak a tagvállalatok legfeljebb 286, illetve 315 forint/literes nettó áron adhatják tovább az üzemanyagot. A készlet kizárólag hatósági áras üzemanyagként értékesíthető, és csak magyarországi töltőállomásokon kerülhet kiskereskedelmi forgalomba.

    A Szövetség a felszabadított készletek visszapótlását haladéktalanul megkezdi, és legkésőbb 2027. június 30-ig teljesen pótolja azokat. A visszapótlás fedezetét az értékesítésből befolyó bevételek biztosítják.

  • Korlátozás jön: Összeomlás szélén az üzemanyag-ellátás!

    Korlátozás jön: Összeomlás szélén az üzemanyag-ellátás!

    Nagy a baj a benzinkutakon, ahol elfogyott a kiosztott benzinmennyiség, ott nem biztos, hogy lesz utánpótlás.

    Elfogynak a kitárolt stratégiai készletek, ezért a Mol egyes kisebb benzinkutak részére levelet küldött, amelyben az áll, hogy számukra az 52/2026 (III.9.) számú kormányrendelet 3§ alapján a „stratégiai tartalékokból biztosított normál dízel termékhányad felhasználásra került” – tudta meg a 444.hu.

    Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének elnöke a lapnak elmondta, ezt a levelet még nem minden benzinkút kapta meg, csak azok, amelyek már felhasználták a rájuk vonatkozó és elérhető mennyiséget a tartalékokból. Elmagyarázta, hogy a stratégiai készleteket a Mol és más nagykereskedők között szétosztották, azok egy adott, előre meghatározott mennyiséget kaptak”.

    „Ezzel eldőlt az első dominó”

    – fogalmazott Egri Gábor.

    Amennyiben 10 benzinkútból például háromnál elfogynak a védett áras termékek, akkor az autósok a maradék hétnél próbálják meg beszerezni az üzemanyagot. Egy benzinkút tárolói kapacitása azonban nem végtelen, ahogy a szállítási kapacitások sem azok. Így idővel a maradék hét benzinkút is ki fog fogyni a védett áras termékekből – áll a magyarázatban.

    Egri Gábor felhívta ugyanakkor a figyelmet arra is, hogy a 2022-es hatályban lévő törvény szerint a benzinkutaknak kötelező védett áras üzemanyagot árulni.

    „Amennyiben a kút üzemszünetet rendel el ellátási okra hivatkozva át kell adnia a benzinkutat üzemeltetésre olyan üzemeltetőnek, aki védett áron hajlandó értékesíteni”.

    Hozzátette: „Mivel általános áruhiány van a nemzetközi piacokon mind kőolajból mind gázolajból, szép lassan először ellátási foltok alakulnak ki az országban majd az egész ellátási rendszer összedől, ahogy az megtörtént 2022-ben”.

    A stratégiai készletek fogyását, kimerülését Bujdos Eszter, a Holtankoljak.hu ügyvezetője is megerősítette a lapnak.

  • Szűkül az olló az üzemanyagáraknál: ennyi most a különbség a piaci és a védett ár között

    Szűkül az olló az üzemanyagáraknál: ennyi most a különbség a piaci és a védett ár között

    Szombattól ismét jelentős árcsökkenés várható az üzemanyagok nagykereskedelmi piacán – derül ki a Holtankoljak.huadataiból. A hét eleji drágulás és stagnálás után már pénteken is mérséklődtek az árak, különösen azok számára, akik nem a védett áron tankolnak.

    Pénteken a benzin bruttó 3 forinttal, a gázolaj pedig 10 forinttal lett olcsóbb. A nagyobb változás azonban szombaton jön: a benzin nagykereskedelmi ára további 8 forinttal, a gázolajé pedig 17 forinttal csökken.

    A jelenlegi piaci átlagárak így alakulnak:

    • 95-ös benzin: 696 Ft/liter
    • gázolaj: 731 Ft/liter

    Ez azt jelenti, hogy a piaci és a védett ár közötti különbség továbbra is jelentős marad: a benzin esetében mintegy 101 forint, míg a gázolajnál körülbelül 116 forint az eltérés literenként.

    Lesz-e üzemanyaghiány?

    A kérdés kapcsán korábban egyeztetés zajlott a Mol vezetése és Magyar Péter között. A Mol vezérigazgatója, Hernádi Zsolt áprilisban megerősítette, hogy Magyarország üzemanyagellátása továbbra is stabil és biztosított.

    Magyar Péter akkor arról beszélt, hogy a védett árakat a benzin és a gázolaj esetében is fenntartanák az új kormány hivatalba lépése után. Ugyanakkor egyelőre nem ismert, hogy ezek az intézkedések meddig maradhatnak érvényben.

  • Üzemanyagárak csütörtöktől: Nem lesz változás!

    Üzemanyagárak csütörtöktől: Nem lesz változás!

    Ezen a héten csütörtökön nem változnak az üzemanyagárak.

    A holtankoljak.hu portál azt közölte, csütörtökön nem változnak a hazai nagykereskedelmi piaci árak. A benzin és a gázolajellenértéke is változatlan marad.

    2026.05.06-án az alábbi piaci átlagárakra számíthatunk a portál szerint: 

    • 95-ös benzin: 698 Ft/liter
    • Gázolaj: 737 Ft/liter

    Védett árak:

    • 95-ös benzin: 595 Ft/liter
    • Gázolaj: 615 Ft/liter
  • Üzemanyagárak 2026: robbanhatnak az árak a háborús feszültség miatt

    Üzemanyagárak 2026: robbanhatnak az árak a háborús feszültség miatt

    Az üzemanyagárak alakulása mindig érzékeny téma, de most különösen nagy a bizonytalanság. A Közel-Keleten kialakult feszültségek – különösen a Hormuzi-szoros körüli események – komoly hatással lehetnek az olaj világpiaci árára, ami közvetlenül befolyásolja a hazai benzin- és gázolajárakat is.

    A szakértők szerint egy ilyen helyzet akár napok alatt is drasztikus ármozgásokat indíthat el.

    Friss: Árak és hírek, holtankoljak.hu


    Miért ennyire fontos a Hormuzi-szoros?

    A Hormuzi-szoros a világ egyik legfontosabb olajszállítási útvonala.

    👉 a globális olajszállítás jelentős része itt halad át
    👉 napi több millió hordó kőolaj jut át rajta

    Ha itt bármilyen fennakadás történik:

    • csökken a kínálat
    • nő a bizonytalanság
    • az árak azonnal emelkednek

    Ezért reagálnak az olajárak szinte azonnal minden hírre.


    Hogyan hat ez a magyar üzemanyagárakra?

    Magyarországon az üzemanyagárak erősen függnek a nemzetközi olajpiactól.

    Ha az olaj ára nő:

    • drágul a benzin
    • drágul a gázolaj
    • nőnek a szállítási költségek

    Ez pedig végső soron az élelmiszerárakban és más termékek áraiban is megjelenik.


    Gyors ármozgások jöhetnek

    Az ilyen geopolitikai helyzetek egyik sajátossága, hogy az árak nem fokozatosan, hanem hirtelen változnak.

    • akár napok alatt több tíz forintos emelkedés
    • piaci pánik → gyors reakció
    • spekuláció is felhajthatja az árakat

    Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi árak gyorsan megváltozhatnak.


    Mi történik, ha tartós marad a feszültség?

    Ha a konfliktus elhúzódik, akkor:

    • tartósan magas olajár
    • hosszabb ideig drágább üzemanyag
    • inflációs nyomás erősödése

    Ez már nemcsak az autósokat érinti, hanem az egész gazdaságot.


    Van esély árcsökkenésre?

    Igen, de csak akkor, ha:

    • csökken a feszültség
    • stabilizálódik az olajpiac
    • nő a kitermelés

    Ellenkező esetben az árak inkább felfelé mozognak.


    Mit tehetnek az autósok?

    Teljesen kivédeni nem lehet az áremelkedést, de néhány lépés segíthet:

    • tankolás árfigyeléssel
    • fogyasztás csökkentése
    • rövidebb utak tervezése
    • alternatív közlekedés

    Ezekkel mérsékelhető a havi kiadás.


    Összegzés: minden a világpiacon dől el

    Az üzemanyagárak alakulása nem csak hazai kérdés – a globális események döntő hatással vannak rá.

    👉 ha nő az olaj ára → drágul a benzin
    👉 ha bizonytalan a piac → gyors kilengések jönnek

    A következő időszak kulcsfontosságú lesz: ha a feszültség fennmarad, az autósoknak is mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk.

    Fő ok
    Olajpiac
    Kockázat
    Háborús feszültség
    Hatás
    Gyors drágulás
    Üzenet
    Drágább tankolás jöhet
  • Védett üzemanyagár kivezetése: Hamarosan rossz hír érkezhet!

    Védett üzemanyagár kivezetése: Hamarosan rossz hír érkezhet!

    Az olaj- és gázipari környezet javulása, valamint a tulajdonosi struktúra esetleges átalakítása két kulcsfontosságú tényező, amelyek pozitívan hathatnak a részvényre az Erste elemzője szerint.

    Véleményük szerint a jelenlegi gazdasági környezet tovább javítja a Mol eredményeit. Az olaj- és gázárak emelkedtek, a finomítói árrések javultak, míg a petrolkémiai termékek előállításán elérhető nyereség a közel-keleti válság miatt az elmúlt két év mélypontjáról felfelé mozdult el.

    ÜZEMANYAGÁRAK

    A Dunai Finomító AV3-as üzemének javítását a Mol várhatóan 2026 októberére fejezi be, és az Erste elemzője arra számít, hogy

    az új kormány május után eltörli az árplafon szabályozást.

    A részvények 30 százaléka cserélhet gazdát

    Az új kormány célja a tulajdon visszaszerzése: az a szándékuk, hogy átalakítják a Mol tulajdonosi szerkezetét, és visszaszerezzék a 25 százalékos, korábban állami tulajdonban lévő részvénycsomagot a három közalapítványtól.

    Így néz ki az alapítványoknál lévő Mol-részvénycsomag:

    • Mol-Új Európa Alapítvány 10,5 százalék (a náluk lévő részvények felét az államtól, másik felét az olajtársaságtól kapták)
    • Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány 10 százalék
    • Mathias Corvinus Collegium Alapítvány 10 százalék

    Az Erste várakozása szerint a Mol is visszakaphatja a Mol Új Európa Alapítványnak adományozott 5,2 százalékos saját részvénycsomagját.

    Az elemző úgy véli, hogy mindez átláthatóbb tulajdonosi szerkezetet eredményezne, és a befektetők üdvözölnék, ha a saját részvények visszakerülnének a vállalathoz, hiszen gyakorlatilag ellenérték nélkül adták át őket 2021-ben.

    A befektetők a közgyűlésen már jóváhagyott 300 forintos osztalékot kapnák meg, várhatóan a tulajdonosi szerkezet átalakítása után, legvalószínűbben 2026 harmadik negyedévében.

    Annak, hogy az 5,2 százalékos pakett ismét a Mol mérlegébe kerül, csak örülhet a többi részvényes, hiszen azok után nem jár osztalék, vagyis az a többi tulajdonos közt osztható szét.

    A szerbiai tranzakció lassan, de halad

    A NIS tranzakció késik, de a Mol továbbra is a legesélyesebb vevő. Úgy tűnik, hogy a szerb vezető, Vucsics és az orosz tulajdonosok kevésbé hajlandóak eladni a NIS irányító részesedését a Molnak a magyarországi választási eredmények után, de az Erste elemzője nem lát más hosszú távú megoldást a NIS problémáira, mint hogy a Molnak értékesítsék a szerb vállalat irányító részesedését. A magyar társaság stabil tulajdonos lenne, és számos szinergia valósulhatna meg a két csoport között. Amennyiben az amerikai szankciók ismét életbe lépnek, úgy a Mol tűnik az egyetlen komoly jelöltnek a szerb olaj- és gázipari vállalat megvásárlására.

    Ma és kedden folytatják a tárgyalásokat

    A szerb államfő az Informer Televízióban arról beszélt, hogy folyamatos egyeztetések zajlanak a magyar féllel a NIS jövőjéről – írta hétfőn a Balk. Vucsics elmondta: újabb részvényesi megállapodás-tervezeteket cseréltek a magyarokkal, és a következő napokban – várhatóan már hétfőn és kedden – személyes tárgyalások is lesznek. A szerb elnök szerint a helyzetet bonyolítják a pancsovai finomító körüli technikai és jogi kérdések, miközben a magyar fél a lehető legkedvezőbb üzleti feltételeket próbálja kialkudni, Belgrád pedig a szerb érdekeket igyekszik védeni. A szerb olajipari vállalat, a NIS 2026 első negyedévében ismét nyereséget termelt, miután az előző évben még komoly veszteségekkel küzdött. A cég nettó profitja 2,8 milliárd dinárra emelkedett, ami 86 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

    Hírkereső friss hírek percről percre – Rsshirek.hu

    Friss hírek ma az összes mai hír időrendben

  • OMV: hosszú távon az üzemanyagok árát is érinti az intézkedés!

    OMV: hosszú távon az üzemanyagok árát is érinti az intézkedés!

    Az OMV jelentősen megemelte 2026-os energiaár-előrejelzéseit, miután az iráni háború és a Hormuzi-szoros lezárása súlyos zavarokat okozott az ellátási láncokban és felhajtotta az olajárakat. Az osztrák olaj- és gázipari vállalat az első negyedévben a vártnál jobb üzemi eredményt ért el.

    Üzemanyagok árváltozása, hírek

    Az OMV csütörtökön megemelte 2026-os energiaár-előrejelzéseit. Az osztrák vállalat közölte, hogy a magasabb árak várhatóan ellensúlyozzák majd az iráni háború és a Hormuzi-szoros lezárása miatt bekövetkező alacsonyabb termelést – jelentette a Reuters a cég első negyedéves pénzügyi jelentésére hivatkozva.

    Az olaj- és gázipari vállalat a Brent átlagárára vonatkozó 2026-os becslését a korábbi hordónkénti 65 dollárról 85–95 dollárközé emelte, abból a feltételezésből kiindulva, hogy a Hormuzi-szorost június végéig nyitják újra.

    Az iráni háborúban a Hormuzi-szoros hajóforgalma szinte teljesen leállt, ami megzavarta az ellátási láncokat és a piac pánikba esett. A Brent típusú olaj ára az elmúlt hetekben 110 dollár fölé emelkedett, és csütörtökön elérte négyéves csúcsát.

    „Miközben a finomítói marzsok továbbra is magas szinten maradnak, a szigorúbb szabályozás és a kormányzati beavatkozások – például az üzemanyagár-plafonok és az adóváltozások az OMV működési országaiban – negatívan hathatnak az üzletág eredményeire” – közölte a vállalat.

    Az üzemanyagok árába Magyarországon is történt beavatkozás: március 10-től a kormány védett árat alkalmaz mind a benzin, mind a gázolaj árára. Brüsszel szerdán kötelezettségszegési eljárást indított hazánk ellen, többek között emiatt is.

    Az OMV-t Ausztriában is negatívan érinti az energiaár-robbanás: az osztrák állam új szabálya előírja, hogy az üzemanyagárak emelkedéséből származó többlet-áfabevételt alacsonyabb üzemanyagadón keresztül vissza kell juttatni a fogyasztóknak, így korlátozva a kiskereskedők árrését.

    Mint lapunk rávilágított, az egyik legnagyobb kereskedő szerint egymilliárd hordó olaj garantáltan eltűnt a piacról, ami felhajtja az árat. A Vitol olajkereskedő vezérigazgatója, Russel Hardy a hétvégén arról beszélt, hogy az olajpiac már most garantáltan egymilliárd hordós kiesett kínálattal néz szembe, részben a Hormuzi-szoroson keresztülhaladó forgalom helyreállításának időigénye miatt.

    Korábban a Nemzetközi Energiaügynökség is minden idők legnagyobb kínálati sokkjának nevezte a Hormuzi-szoros lezárását. A békeidőben a globális olajkínálat mintegy ötödét bonyolító átjárón szinte egyáltalán nem jutnak át hajók, szemben az iráni háború előtti időszakot jellemző napi 135 hajós átlaggal. Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) kedden úgy fogalmazott, hogy „a Hormuzi-szoroson átmenő hajóforgalom február óta gyakorlatilag leállt”, az iráni háború kitörése óta 95,3 százalékkal csökkent.

    Az osztrák cég közölte azt is, arra számít, hogy az idei évben a gázár 35–40 euró lesz megawattóránként, szemben a februári, 30 euró/megawattóra alatti előrejelzéssel.

    Az OMV az energiaár-robbanás ellenére is felülteljesítette a várakozásokat

    A társaság 1,03 milliárd eurós üzemi eredményről számolt be az első negyedévre, ami némileg meghaladta az elemzők egymilliárd eurós várakozását a vállalat által készített felmérés szerint. Az eredményt a vártnál erősebb energiaszektorbeli teljesítmény támogatta.

    Az eredmény a jelenlegi beszerzési költségeken alapul, és nem tartalmazza az egyszeri tételeket, valamint az energiakészletekhez kapcsolódó rövid távú nyereségeket és veszteségeket.

    Az OMV arról is beszámolt, hogy a Borouge hozzájárulása alacsonyabb volt, miután a vállalat márciusban logisztikai fennakadásokkal és a közel-keleti háború miatti költségnövekedéssel nézett szembe. A Borouge egy Abu Dhabi-i székhelyű petrolkémiai vállalat, ami az Abu Dhabi National Oil Company és az osztrák Borealis vegyes vállalata. A Borealis a világ egyik vezető vegyipari vállalata, amelynek az OMV 75 százalékban a többségi tulajdonosa.

  • Üzemanyagok: Megint drágulni kezd a benzin és a gázolaj! Mire számíthatunk?

    Üzemanyagok: Megint drágulni kezd a benzin és a gázolaj! Mire számíthatunk?

    Kedden emelkednek a piaci üzemanyagárak: a benzin nagykereskedelmi ára bruttó 8 forinttal, a gázolajé 9 forinttal nő – tudta meg a Holtankoljak.hu.

    Jelenleg az átlagárak 667 Ft/liter körül alakulnak a 95-ös benzin esetében, míg a gázolaj átlagosan 697 Ft/literbe kerül.

    A hatóságilag védett árak ennél továbbra is jelentősen alacsonyabbak, a benzin 595, a dízel 615 forint.

    A kilátások viszont korántsem kedvezőek, mert a nemzetközi olajárak jelentősen megugrottak. A Brent nyersolaj ára közel 3 százalékkal, 108 dollár fölé emelkedett hordónként hétfőn, ami háromhetes csúcsnak számít.

    Az Egyesült Államok és Irán közötti béketárgyalások elakadása, valamint a Hormuzi-szoros forgalmának korlátozása komoly kínálati szűkösséget okoz a világpiacon. A Reuters cikke szerint a Goldman Sachs már megemelte az év végi olajár-előrejelzését, és arra figyelmeztet, hogy a jelenlegi helyzetben inkább további drágulásra kell számítani.

    Mire számíthatunk?

    Itthon továbbra is védi az autósokat a védett ár, de sajnos a nyáron minden éveben emelkednek az árak, megindul a nyaralási szezon és a gazdák is dolgoznak a földeken, a kérdés csak, hogy az új Tisza Kormány meddig tudja fenntartani a védett árakat!?

    Hírkereső – RSSHirek.hu friss hírek percről percre

  • Üzemanyagárak: Benzin és Gázolaj nagykereskedelmi árak

    Üzemanyagárak: Benzin és Gázolaj nagykereskedelmi árak

    A fogyasztói ár egyelőre maximálva van a hazai üzemanyagok esetében, de a piaci nagykereskedelmi árak szabadon változnak; holnap a benzinnél lehet drágulásra számítani- írja a holtankoljak.

    Szombaton a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára továbbra sem változik, ellenben a benzin ára emelkedik bruttó 7 forinttal.

    2026.04.24-én a piaci átlagárak az alábbiak szerint alakulnak:

    • 95-ös benzin: 661 Ft/liter
    • Gázolaj: 698 Ft/liter

    Védett árak:

    95-ös benzin: 595 Ft/liter
    Gázolaj: 615 Ft/liter